SUSHI SCHOOL

Byob.png
Drink:BYOB Fee

BYOB FEE of $10 for each bottle of alcohol beverage (or 6pk beer)
Choose BYOB option as you reserve your class
Min age requirement for all participants to be min 21 years with proper photo ID.
No cups/glasses can be provided due to regulations

Quantity:
Sushi School - Disposable Wine Glass

For your convenience, we keep some disposable wine glasses for your BYOB sushi class and $1/two disposable wine glass. Bring your own and there's no charge!

Quantity:
drink_water.jpg
Drink:Water

$1.00 /bottle

Quantity:
miso-sc
Sushi School - UPGRADE with Miso Soup

All you pay is $3 for a cup of Miso Soup.

Quantity:
avocado-sc
Sushi School - UPGRADE with Avocado

All you pay is $3, for 3 rolls worth of sliced Avocado. For an applicant, who wants to get extra ingredients to be used during the class or bring home.

Quantity:
cucumber.jpg
Sushi School - Extra 3 rolls of shredded cucumber

Extra 3 rolls of shredded cucumber for $3, to be used during class or bring home.

Quantity:
salmon
Sushi School - UPGRADE with extra Salmon

All you pay is $6, for extra 3 rolls worth of Salmon roll. That is $2/roll & compare it with restaurant's menu price. For an applicant, who wants to get extra salmon to be used during the class or bring home.

Quantity:
Sushi School - UPGRADE with Imitation Crab

All you pay is $6, for extra 3 pieces of Imitation Crab. To be used during the class or bring home.

Quantity:
spicyscallop-sc
Sushi School - UPGRADE with extra Spicy Scallop

All you pay is $8, for extra 2 rolls worth of Spicy Scallop roll.

Quantity:
hamachi
Sushi School - UPGRADE with extra Hamachi

All you pay is $9, for extra 3 rolls worth of Hamachi roll. That is $3/roll & compare it with restaurant's menu price. For an applicant, who wants to get extra Hamachi(Yellowtail) to be used during the class or bring home.

Quantity:
tuna-sc
Sushi School - UPGRADE with extra spicy tuna

All you pay is $8, for extra 3 rolls worth of spicytuna rolls. For an applicant, who wants to get extra tuna to be used during the class or bring home.

Quantity:
tuna-sc
ROLL & EAT - Tuna

All you pay is $8, for 3 rolls worth of Raw tuna meat. Compare it with restaurant's menu price. ROLLING, EATING & SAVE at your home/Office/Party with your family and friends. All ingredients are ready to be ROLLED! SAVE TIME & ENERGY & MONEY!

Quantity:
unagi-sc
Sushi School - UPGRADE with extra Unagi BBQ Eel

All you pay is $8, for extra 2 rolls worth of Unagi(BBQ Eel) roll. That is $4/roll & compare it with restaurant's menu price. For an applicant, who wants to get extra Unagi to be used during the class or bring home.

Quantity:
seaweedsalad-sc
Sushi School - UPGRADE with Seaweed Salad

All you pay is $3 for each serving of Seaweed Salad.

Quantity:
edamame-sc
Sushi School - UPGRADE with Edamame

All you pay is $2 for each serving of Edamame.

Quantity:
tempurashrimp
Sushi School - UPGRADE with Tempura Shrimp

All you pay is $6, for 3 rolls worth of Tempura Shrimp. $2/roll is a lot less than what you pay in a restaurant!!! For an applicant, who wants to get extra ingredients to be used during the class or bring home.

Quantity:
Tcarrot.jpg
Sushi School - UPGRADE with Tempura Carrot

To get extra 3 rolls of Tempura Sweet Potato for $6, to be used during the class or bring home.

Quantity:
Tonion.jpg
Sushi School - UPGRADE with Tempura Onion

3 Rolls of Tempura Onion for $6, to be used during the class or bring home.

Quantity:
TsweetP.jpg
Sushi School - UPGRADE with Tempura Sweet Potato

To get extra 3 rolls of Tempura Sweet Potato for $6, to be used during the class or bring home.

Quantity:
grocery_tempura-scallop.jpg
Grocery:Tempura Scallop

$4.99 /pack

Quantity:
Crunch.jpg
Sushi School - Crunch roll

3 Crunch rolls for $3, to be used for sushi rolling during class or bring home.

Quantity:
creamcheese.jpg
Sushi School - UPGRADE with Cream Cheese

All you pay is $3, for 3 rolls worth of cream cheese, to be used during the class or bring home.

Quantity:
Sushi-Rice
ROLL & EAT - Sushi Rice

Ready To Roll - Steamed & Vinegared Sushi Rice. (microwaveable) All you pay is $5 for 3 Rolls worth of "Ready to Roll Sushi Rice". ROLLING, EATING & SAVE at your home/Office/Party with your family and friends. All ingredients are ready to be ROLLED! SAVE TIME & ENERGY & MONEY!

Quantity:
Brown rice.jpg
Sushi School - UPGRADE with extra Brown sushi rice

To get extra 3 rolls worth of Brown sushi rice for $6, to be used during the class or bring home.

Quantity:
otobiko-sc
ROLL & EAT - Tobiko-Orange

All you pay is $8, for 4 servings of Orange Tobiko Nigiri(Flying Fish Roe). Compare it with restaurant's menu price. ROLLING, EATING & SAVE at your home/Office/Party with your family and friends. All ingredients are ready to be ROLLED! SAVE TIME & ENERGY & MONEY!

Quantity:
spicy tuna sauce.jpg
Sushi School - UPGRADE with Spicy tuna sauce

A bottle of Spicy tuna sauce for $6, to be used during the class or bring home.

Quantity:
spmayo
Grocery:SpicyMayo

$6.00/bottle

Quantity:
grocery_eel-sauce-bottle.jpg
Grocery:Eel Sauce

$6.00/bottle

Quantity:
grocery_nori.jpg
Grocery: Nori

$6.00/10sheets/pack
Toasted Laver

Quantity:
Sushi School:Ginger ice cream

Ginger ice cream for $6/serving.
Enjoy!

Quantity:
potstickers.jpg
Sushi School:Pork Dumplings

3 pieces of pork dumplings for $6.
Great for sushi rolling party with BYOB option

Quantity:
Sweet bean Dumplings

$6 for 6 pieces of Sweet bean Dumplings
Great for sushi rolling party with BYOB option

Quantity:
c1.jpg
Sushi School:Course 1 - Introduction & Making Maki Roll -

Course Fee: $70

Quantity:
nigiri_tuna.jpg
Sushi School:Course 2 - Making Nigiri & Temaki -

Course Fee: $80

Quantity:
roll_designer_rainbow.jpg
Sushi School:Course 3 - Making Designer Roll -

Course Fee: $80

Quantity:
vip-sushi-platter.jpg
Sushi School:Course 4 - Sushi Master Express

Course Fee: $160

Quantity:
bamboo-sc
ROLL & EAT - Bamboo Mat

$4.00 /pack

Quantity:
sushikit2.jpg
Grocery:Sushi Kit

$60.00 /kit, consist of one bag of Sushi Rice, a bottle of Sushi Rice Vinegar, 20 sheets of Nori, One Soy Sauce bottle, One bottle of Sesame Seed, One Bamboo Mat, Ready mix wasabi, Pickled sushi ginger, 6 chopsticks

Quantity:
nigiri_ebi.jpg
Sushi School: Paying extra $20 Quantity:
roll_raw_raw-spicy-tuna.jpg
Sushi School: Paying extra $35

Quantity:
vip-sushi-platter.jpg
Sushi School: Paying extra $60 Quantity:

Categories

SUSHI PLATTER

More Info

Your Shopping Cart Bookmark and Share

SUSHI SCHOOL

Return to TOP - This store is powered by ShopSite web catalog software.